مصاحبه اختصاصی با آقای آریافر مدرس و کارشناس HSE

6

با سلام لطفا خودتان رامعرفي كنيد و بفرمائيد چند سال سابقه كار داريد . 
اسمعيل آريافر هستم كارشناس ارشد رشته مديريت صنعتي گرايش توليد و عمليات كه درمقطع كارشناشي فارغ التحصيل رشته بهداشت حرفه اي مي باشم و حدود ۱۸ سال تجربه كاري در صنايع  ذوب و ريخته گري ، راه سازي ، نفت و خودرو سازي دارم و در اين مدت با عنوان هاي شغلي كارشناس ايمني ،رئيس ايمني و آتش نشاني ،مدير HSE، مدير كارگاه ، رئيس انبار و رئيس توليد  و مدير توليد در صنايع ياد شده افتخار همكاري دارم . در ضمن بصورت پاره وقت با مركز تحقيقات و تعليمات وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي كه در حال حاضر بزگترين و معتبرترين مركر آموزش ايمني و  متولي ايمني  در صنايع و كارگاههاي كوچك و بزرگ مي باشد  و همچنين برخي موسسات آموزشي در زمينه دروس مرتبط با ايمني ،  به عنوان مدرس همكاري مي كنم همچنين در اين ارتباط بعتوان مشاور با برخي صنايع  نيز همكاري دارم ..

با توجه به تجربه ۱۸ ساله شما در صنايع مختلف،  وضعيت و جايگاه ايمني در صنايع  چگونه است ؟ 
به نظرم  جهت پاسخ به اين سوال بد نيست سري به اطلاعات و آمار موجود و اعلام شده در ارتباط با حوادث ناشي ازكار ،  از جمله آمار سازمان پزشكي قانوني و سازمان تامين اجتماعي  بزنيم . بنوعي شايد وضعيت اين آمار بيان كننده وضعيت و جايگاه ايمني در صنايع كشور مي باشد .بعنوان مثال براساس اعلام سازمان پزشكي قانوني  در نيمه اول سال ۹۰ تعداد فوتي گزارش شده  از حوادث ناشي از كار ۷۷۸ نفر بوده  كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن يعني سال ۸۹ ، حدود ۱۸٫۸ درصد افزایش نشان داشته است . كه به گفته رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت، برق گرفتگی، سوختگی، چاه گرفتگی و نظایر این ها مهم ترین عوامل مرگ و میر ناشی از حوادث کار بوده و در این بین، سقوط از بلندی بیشترین موارد تلفات را به خود اختصاص داده است . و براساس اعلام دفتر آمار و محاسبات سازمان تامين اجتماعي ۴۴۰۸ بيمه شده در  سه ماهه اول سال ۹۱ دچار حادثه ناشي از كار شده اند كه ۲۹ نفر فوتي و ۳۰ نفر از كار افتادگي كلي و ۷۵ نفر دچار از كار افتادگي جزئي شده اند  كه اين آمار  بيان كننده جايگاه ايمني در صنعت مي باشد. و اگر بخواهيم علل اين شرايط را جستجو كنيم شايد مهمترين علت عدم اطلاع و يا آشنايي بسيار كم مديران صنايع با مسائل ايمني باشد و اينكه معمولا اين مديران  ،‌ ايمني را جداي از توليد و فعاليت هاي خدماتي مي بينند و در تصور  آنها  ايمني پروسه اي صرفا هزينه بر در سازمان مي باشد كه اين مهم ناشي از بي اطلاعي آنها از اثرات ارزشمند ايمني در كاهش هزينه ها و ابقاء و حفظ نام و نشان شركت مي باشد . بعنوان مثال شركتي رادر نظر بگيريد كه با توجه به توضيحات داده شده در راستاي كاهش هزينه علاوه بر عدم توجه و اجرايي كردن  مسائل ايمني در رابطه با بيمه كردن پرسنل در زمينه هاي مورد نياز نيز كوتاهي كند و با توجه به شرايط بد كارگاه ياد شده چند فقره حوادث منجر به فوت و يا نقص عضو حادث گردد قطعا در اين شرايط احتمال ور شكستگي و حذف نام شركت در بازار رقابت بسيار بالا مي باشد و نقطه مقابل شركت هايي مي باشد كه علاوه برسرمايه گذاري جدي درايمني جهت مقابله با اثرات زیانبار مادی و مسائل و مشكلات خاص آن نسبت به خريد بيمه مناسب با توجه به شرايط و ريسك كار براي پرسنل اقدام مي كنند . و معمولا اين شركت ها در يك بازار سالم رقابتي شركت هايي ماندگار با رشد مناسب كيفي و كمي توليد خواهند بود . 

به نظر شما راهكار منطقي جهت اصلاح نسبي و بهبود شرايط ايمني ،  كه مورد نظر و پذيرش كارفرمايان نيز باشد چيست ؟ 
ارتقاء ايمني  صرفا به حفظ جان پرسنل منجر نمي شود و خروجي ديگري بعنوان حفظ سرمايه مالي شركت ها را همراه دارد كه براي كارفرمايان و مديران بسيار جذاب است  پس خود بخود در دراز مدت كار روي ايمني و سرمايه گذاري منطقي در آن باعث مي شود كارفرمايان به نحو مقتضي راضي و شرايط به نفع آنها باشد منتها هر كارفرمايي اين تصور را ندارد چون بسياري از آنها صبر و حوصله جهت ديدن اثرات  اجرايي شدن  ايمني را ندارند و توقع آنها ديدن  تاثير هر عمل در لحظه مي باشد كه  اين مهم خيلي باصنعت و عمليات صنعتي سازگار نمي باشد و اگر به علل حوادث كه در پاسخ به سوال ۲ بيان شد دقت فرمائيد ملاحظه مي كنيد كه بيشترين عامل مرگ ومير سقوط از ارتفاع مي باشد كه معمولا در صنايع زود بازده از جمله ساخت و سازهاي ساختماني مي باشد كه كارفرمایان با تمام سرعت سعي در اتمام پروژه و برداشت مالي خاص دارند و معمولا مسائل ايمني خيلي در اين شرايط اجرايي نمي شود . و اما راه كار اجرايي جهت بهبود اين شرايط :  به نظر اينجانب بايد ضمن توجيه تمام مديران و كارفرمايان در ارتباط با ارزش ايمني و اينكه چقدر ايمني در كيفيت و كميت كارهاي آنها موثر است و به چه ميزان در پيشبرد اهداف سازمان مي تواند موثر باشد و باعث بقاي شركت شود مي بايست اقدام بسيار مهم زير را انجام داد .
 كليه پرسنل بخصوص سرپرستان و سرشيفت ها در ارتباط با امور ارجاعي كاري تا حدي با توجه به نوع پست سازماني اختيار دارند كه با استفاده از آن سعي مي كنند كار را به نحو مورد نظر  مسئولانه و با جدیت مديریتی بالايي انجام دهند . پس اين افراد  بايد پاسخگوي اختيار داده شده  در ارتباط با توليد باشند حال دقت كنيد كه در شركت شرايطي مهيا گردد كه ايمني  از حالت ناظر بودن ،  مانند پروسه توليد و خدمات در كف سالن و مشابه آنها اجرايي گردد يعني اينكه اختيار ايمني و پيگيري مسائل مرتبط با آن صرفا با پرسنل واحد ايمني نباشد و هر كس به فراخور اختياري  كه در سازمان دارد  آموزش هاي ايمني مرتبط راببيند و در زمان اجراي امور مربوطه به همان صورت كه در مسائل كاري افراد مي بايست پاسخگو باشند در مسائل ايمني مرتبط با كار نيز پاسخ گو باشند و دراين شرايط هر فردي ناظر ايمني خود و افراد محدوده زير مجموعه خود خواهد بود  و پرسنل ايمني نسبت به مميزي شرايط و ايجاد راهكار براي مسائل و مشكلات  شركت اقدام مي كنند و در بازرسي ها  بجاي بازرسي از كل مجموعه كه معمولا امكانپذير نمي باشد با سرپرستان و سرشيفت ها و يا روسا و مديران قسمت ها ديدار كرده و مسائل راپيگيري مي كنند كه كاملا قابل اجرا مي باشد و حاصل آن ارجاع و پيگيري مسائل ايمني به  افراد درگير در امور اجرايي مي باشد . در صورت اجرايي شدن اين طرح عملا ايمني از حالت ستادي بصورت يك پروسه اجرايي در خواهد آمد كه در برخي از شركت ها پس  از اجرايي كردن اين فرايند بعد از گذشت يك سال  تا ۷۰ درصد كاهش نرخ  وقوع  حوادث ناشي از كار داشته اند . و با توجه به سرمايه بر بودن اين فرايند  اجرایي كردن آن در همه صنايع و شركت هاي خدماتي مي تواند در بهبود وضعيت ايمني بسيار موثر باشد . 

در پايان اگر صحبت و مطلب خاصي  داريد بيان كنيد . 
آرزو مي كنم با تلاش كليه مديران و مسئولين صنايع و عزيزاني كه به صورت تخصصي و اجرايي در ايمني فعاليت مي كنند سير وقوع حوادث و شدت آنها ، كاهشي بوده  و هر سال شاهد بهبود شرايط كاري در همه زمينه ها باشيم و فراموش نكنيم واحدهاي  سازماني يك موسسه مانند حلقه هاي يك زنجير مي باشند و در صورتي كه  برخي قوي و برخي ضعيف باشند توان سازمان  برابر با توان حلقه و يا حلقه هاي  ضعيف زنجير خواهد بود و اين گواه آن است كه جهت رشد صنعتي و سازماني ،  همه عوامل  دخيل در رشد مي بايست رشد نسبي و نزديك به هم داشته باشند . انشاالله  با تلاش و همكاري افراد موثر در رشد صنعت شاهد رشد  همه جانبه صنعت كشور بيش از پيش بوده   ،  و  با شعار   ” توليد ايمن تنها محور ماست ” با تمام توان در محيطي امن در خدمت توليد باشيم . 

اسمعيل آريافر ۱۳۹۱/۸/۷

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

کافه پلی تحلیل بازی بازی پلی استیشن سینما فیلم خارجی فیلم ایرانی