مصاحبه با آقای حمید امامی

9

سلام لطفا خودتان را معرفی کنید
من حمیدامامی هستم

چندسال است که در صنعت بیمه مشغول به کار هستید و قبلا در چه زمینه ای فعالیت داشتید ؟

من ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۸۶بعنوان بازاریاب کار بیمه را با دو فقره بیمه شخص ثالث ساعت ۱۰ و نیم صبح شروع کردم . من از ۱۳سالگی وارد بازارکار شدم و آغاز بکار من در صنعت پوشاک بود آخرین کاری که در صنعت پوشاک انجام دادم راه اندازی کارخانه چرم مشهد بوده . یکی دیگر از تجربیات کاری من مدیریت خط ترانزیت فرآورده های نفتی به اروپا بوده و بعداز آن مدتی در ترکیه مدیرعامل شرکت ایپک پلو ترکیه بودم که فعالیت این شرکت تولید انواع پوشاک بود و محصولات تولیدی به کشور روسیه صادر میشد .

آینده فروش بیمه های عمر را چگونه ارزیابی میکنید ؟

هرچه رو به جلو حرکت میکنیم نیاز مردم بیشتر میشود و فرهنگ مردم توسعه پیدا میکند ، بنظر بنده هرچه جلوتر برویم راه روشنتر است

ارزیابی شما درخصوص نقش آموزش در این رشته چیست ؟
در هر صنعت و رشته ای و در زندگی شخصی انسانها و حتی در ورزش آموزش حرف اول را میزند به قول آقای نلسون ماندلا آموزش سلاحی است که میتوان با آن دنیا را فتح کرد . نمیتوان گفت که آموزش فقط در فروش بیمه عمر موثر است در هر کاری آموزش تاثیرهای مثبتی دارد . آموزش باعث میشود هزینه ها کاهش یابد ، درآمدها افزایش یابد ،آموزش باعث میشود افراد از لحاظ  روحی و روانی وضعیت بهتری پیدا کنند و انرژی و انگیزه بیشتری داشته باشند بطورکلی آموزش یکی نیازهای بشر امروز است .

لطفا نظر شخصی خود را درخصوص بدفروشی بعضی از همکاران در این بیمه توضیح بدید ؟

بدفروشی پدیده ای است که متاسفانه در جامعه بیمه ای ما حاکم شده و علت آن هم عدم آموزش صحیح است ، وقتی که یک نماینده روشهای صحیح فروش حرفه ای را بلد نباشد بخاطر تامین هزینه های خود به هر شیوه ای متوسل میشود و این باعث وارد آمدن آسیب جدی در وحله اول به خود و بعد به صنعت بیمه کشور میشود وقتی که یک نماینده اقدام به بذل کارمزد و یا نرخ شکنی میکند دراصل به خودش آسیب رسانده . وقتی این اتفاق می افتد نشان دهنده این است که نماینده توانایی فروش ندارد و میخواهد با توسل به این قبیل کارهای غیر حرفه ای اقدام به فروش کنند . شما می بینید بیمه شخص ثالث که برای بیمه گذار از نان شب واجبتر است و اجباری هم هست بعضی از نمایندگان بوسیله بنرهای تبلیغاتی جلوی دفترشان اعلام میکنند تا ۷۰درصد تخفیف ، خب چرا ما باید این تخفیف را بدهیم؟ ، بیمه گذار که مجبور است این بیمه نامه را بخرد و اگر نداشته باشد نمیتواند وسیله نقلیه خودرا حرکت دهد اما متاسفانه برخی همکاران همین بیمه نامه را هم حرفه ای نمی فروشند و به مشتری باج میدهند . چرا ؟؟ بدلیل اینکه بلد نیستتند چگونه بفروشند .

شما شخصا برای توضیح بیمه نامه عمر از کجا شروع میکنید ؟
من شخصا با سوال شروع میکنم  با سوال نیازش ، آرزوها و دغدغه هایش را کشف میکنم و درمورد وضعیت مالی و شغلی او اطلاعات کسب میکنم درکل هرچیز مهم زندگی او را با سوال متوجه میشوم و اینها را به بیمه ربط میدهم به او میگویم آرزوهای تو با این بیمه محقق میشود و دغدغه های تو با بیمه عمر برطرف میشود آدمهای مهم زندگی تو میتوانند با این بیمه تامین آسایش و آرامش داشته باشند . ابتکار من درصنعت بیمه تکنیک فروش از راه سئوال در کمتر از پنج دقیقه است .

معمولا از فروش صحبت میشود میخواستم سنت شکنی کنم و بپرسم شما در پر کردن برگه پیشنهاد ، مشتری را چگونه راهنمایی می کنید ؟
من سعی میکنم شخصا در پر کردن برگه پیشنهاد به مشتری کمک کنم چون وقتی فرم پیشنهاد را جلوی مشتری میگذاریم بخاطر سئوالات زیاد و بعضا تخصصی گیج میشود . همانطور که میدانید تاکید شرکتهای بیمه این است که این برگه ها باید با خط و امضای خود مشتری باشد اما من در پر کردن فرم به مشتری کمک میکنم و حتی در بعضی مواقع خودم برگه مشتری را پر میکنم .

بعنوان آخرین سئوال همانطور که از قبل درجریان هستید مدرسه بیمه قرار است در تاریخ ۳۰بهمن ماه جاری یک همایش مشارکتی با نمایندگان برگزار کند نظرتان را راجع به اهداف این همایش بیان کنید و اینکه بفرمایید شما در این همایش شرکت میکنید ؟

به اعتقاد من هرچقدر همایشهای بیمه ای ، کارگاه ها و کلاسهای بیمه ای بیشتر باشه و سایتهای مربوط به فروش بیمه بیشتر باشد میتواند تاثیر مثبت و موثری داشته باشد . من در آن تاریخ یک کارگاه آموزشی دارم که اگر بتوانم ساعتش را تغییر دهم قطعا با کمال میل در همایش شما شرکت میکنم تا بتوانم از سخنرانی اساتید مدعو شما استفاده کنم .

بنده و تیم مدرسه بیمه از اینکه شما با توجه به مشغله کاریتان قبول زحمت کردید و در این مصاحبه شرکت نمودید تشکر ویژه داریم و برای شما و خانواده محترمتان آرزوی سربلندی و موفقیت داریم .

به اطلاع دوستان میرسانم آقای امامی سخنران افتخاری همایش ۳۰بهمن میباشند .
توجه : آقای حمید امامی نویسنده کتاب ایده های خلاقانه فروش بیمه هستند و کتاب ایشان درهمین سایت قابل تهیه است .

 تهیه کتاب

اطلاعات همایش


نام : علیمی
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
از خواندن این مصاحبه زیبا لذت بردم موضوعات جالبی دراین مصاحبه بود که طرح آن ها برای من جالب بود ضمنا من سایت راهرچه گشتم درمورد همایشی که گفتید اطلاعاتی نبود لطفا دراین مورد اطلاع رسانی کنید


نام : رضا ایزدی
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
سلام جناب علیمی از توجه شما سپاس گذارم درخصوص همایش تا آخر هفته اطلاعات را منتشر میکنیم ضمنا ازسایرعزیزان خواهشمندم در زیر مطالب نظر بدهند تا به این وسیله مارا در ارتقا کیفیت مطالب یاری دهند


نام : اسد اصغری
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
باسلام / جناب امامی از اساتید بیمه های عمر هستند بنده از سال ۸۷ ایشان را میشناسم ودر کلاسهای ایشان حضور داشتم امیدوارم هر کجا که هستند سالم و تندرست باشند.


نام : خسروی 
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
ممنونم از زحمات شما و اینکه با افراد موفق مصاحبه می کنید اگر چنین مصاحبه هایی مفصل تر باشد ما نمایندگان بهره بیشتری خواهیم برد و فرهنگ فروش بیمه عمر نیز ترویج خواهد یافت با عرض احترام و تشکر مجدد 


نام : فاطمه شریعتی
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
خواندن مطالب استادامامی وشرکت در سمینارهاودیدن استاد به من انگیزه میده برای تلاش هرچه بیشتر.خواهش میکنم ازآموزشهای استاد بیشتر استفاده کنیدوباایشون همراه شوید که آینده بهتری پیش روداشته باشید همون کاری که من کردم وخیلی راضی هستم


نام : مهدی شاهرودی
تاریخ درج :  ۵ بهمن ۱۳۹۲
فوق العاده بود ممنونم از سایت خوبتون


نام : علی
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
سلام و با آرزوی روزهای پر از انرژی . بسیار جالب و با انگیزه بود . تو خط اخر ( املای خوانواده ) رو اصلاح کنید . ( خانواده ) 


ام : فاطمه شاهی 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
سلام ممنونم آقای ایزدی از زحمتهای شما لطفا در مورد همایش اطلاع رسانی کنید باتشکر


نام : طاهره رشیدی
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
خیلی خوب بود ممنونم


نام : الهه سلطانی 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
سلام مصاحبه خیلی مفیدی بود با تشکر 


نام : زهرا نیازی فر 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
استادارجمند گرانمایه جناب آقای ایزدی مدیر محترم مدرسه بیمه احتراما بر خود واجب دانسته تا از تلاشهای بی شایبه جنابعالی جهت برگزاری مصاحبه با استاد حمید امامی در جهت پیشبرد فروش نمایندگان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم .


نام : علیرضا نریمان پور 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
سلام مصاحبه خوبی بود فقط ای کاش چندتا از سوالای فروش آقای امامی هم در متن مصاحبه نوشته می شد.


نام : بهروز جلال دوست 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
سلام با تشکر فقط در مورد همایشتون بیشتر توضیح بدین آقای امامی هم در همایشی که بر گزار میشه تشریف میارن ؟


نام : فاطمه شراهی 
تاریخ درج :  ۶ بهمن ۱۳۹۲
با سلام خدمت شما همکاران ارجمند ،بنده این افتخارو داشتم که در کلاسهای بیمه های عمر آقای امامی شرکت داشته واز حسن رفتار ایشان هر چه بگیم کم گفتیم . من از نمایندگان بیمه آسیا هستم وخوشحال میشم در گردهمایی نمایندگان که در سی ام بهمن هست در جمع شما عزیزان باشم.


نام : صادقیان
تاریخ درج :  ۹ بهمن ۱۳۹۲
من تازه عضو مدرسه بیمه شدم ولی دوست دارم در مورد همایش بیمه بیشتر بدانم ممنون


نام : لیلا اشجاری
تاریخ درج :  ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
با سلام واحترام لطفادر مورد همایش توضیح بیشتری ارائه بفرمایید با تشکر از شما


نام : ایزد ملک شاد
تاریخ درج :  ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳
دیگر وقت آن رسیده کاسه کوزه هایتان را جمع آوری نمایید. گدایی کافیست. مرد آنست که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. فروش هیچ ربطی به این حرفا نداره

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

کافه پلی تحلیل بازی بازی پلی استیشن سینما فیلم خارجی فیلم ایرانی