مصاحبه با آقای قنبری مديريت شركت بيمه نوين در استان مازندران

 

3c5b0e08425b4de

آقای ابوالقاسم قنبری مديريت شركت بيمه نوين در استان مازندران ميباشند. ایشان سوابق فعالیتي بعنوان نماینده و کارگزار بیمه مركزي ج.ا.ا را دارند سایت گروه اریکه تجارت مطلع گردید که در سال گذشته شعبه ساری رتبه اول را به لحاظ کسب پرتفوی عمر کسب کرده است ، ضمن تبریک کسب این موفقیت به جناب آقای قنبری و همکاران ایشان در شعبه و نمایندگان و کارگزاران فعال با شعبه ساری ، که در کسب این رتبه و موفقیت مشارکت داشته اند بعلت تسلط حرفه ای و پشتکار آقای قنبری از ایشان دعوت به یک مصاحبه نمودیم که نظر شما را به مطالعه این مصاحبه جلب مینماییم :

 

 

 


جناب آقای قنبری ضمن عرض تبریک کسب موفقیت رتبه اول شعبه ساری در سال ۱۳۹۱ ، لطفا خودتان و سوابق حرفه ای در صنعت بیمه و علت کسب رتبه اول دربین کلیه شعب آن شرکت و ویژگیها و عواملی که موجب اعطای رتبه به شعب از طرف شرکت بیمه مطبوع تان می شود را بیان فرمایید؟

 


بنام او که هرچه هست از اوست
که مازندران شهر ما یاد باد**** همیشه بر و بومش آباد باد
ضمن عرض سلام و ادب خدمت مديريت و مجموعه همكاران ارزشمند سايت اريكه تجارت به جهت اطلاع رساني و برنامه ريزي آموزشي براي فعالان صنعت بيمه و عرض ادب و احترام خدمت تمامي همكاران پرتوان خودم در شركت بيمه نوين كه تمامي سعي و تلاش خود را مصروف اعتلاي نام پر آوازه شرکت بیمه نوين مي نمايند.

 


بنده ابوالقاسم قنبري متولد ۱۳۵۰ شهرستان ساري داراي مدرك كارشناسي مديريت دولتي از دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران (۱۳۷۴) و كارشناسي ارشد مديريت اجرايي از سازمان مديريت صنعتي شمال . از ابتداي دوران دانشجويي به عنوان بازارياب امور بيمه اي با برخي از دفاتر و كارگزاري هاي شركت بيمه در تهران همكاري داشته ام و پس از فارغ التحصيلي در كارگزاري آقاي خدنگ با عنوان رابط شركت هاي بيمه گر و از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۵ به عنوان نماينده بيمه دانا در ساری و پس از آن نيز به عنوان كارگزار رسمي بيمه فعاليت نموده و از دي ماه ۱۳۸۷ افتخار همكاري با شركتمان ، شركت بيمه نوين را دارم .

 


بزرگترين افتخار حرفه اي بنده كاركردن با عزيزان و بزرگان صنعت بيمه و مديران ارزشمند و دور انديشي چون دكتر عباس زادگان ، جناب آقاي مهندس غلامي، جناب آقاي مير فخرايي ، جناب آقاي قوامي و ساير سروران ارجمندم كه بي منت تجربيات ارزشمندشان را در اختيارم قرار داده و مي دهند.

 


در پاسخ به سوال اول شما اجازه دهيد مطلبي را عرض نمايم ، همكاران من در ساير شعب توانمندي ها و قابليت هاي بسيار بسيار بالايي دارند به نحوي كه در شاخص پرتفو جزء برترين شعب در بين ساير شركتها مي باشند. در بودجه ابلاغي و چشم انداز شركت يكي از مهم ترين شاخص ها كسب پرتفوي مناسب در رشته بيمه هاي زندگي است كه اين مهم طي ۴ سال گذشته استان مازندران را در جايگاه نخست ( در نسبت توليد حق بيمه عمر انفرادي به كل پرتفو ) قرارداده است. سال ۸۷ با ۴ درصد، سال ۸۸ با ۱۰ درصد ، سال ۸۹ با ۲۰ درصد ، ۹۰ با ۲۴درصد و ۹۱ با ۲۳ درصد. اگر بخواهيم عوامل مهم اين موفقيت را برشماريم بايد به ۴ سال قبل برگرديم. موفقيت و كسب جايگاه در بيمه نامه هاي خرد خصوصا عمر ، زمان طولاني را مي طلبد و همانند يك كشتي گير است كه از دوران نونهالي بايد تمرين كند تا در جوانی طعم مدال را بچشد. لذا نگرش ، تفكرات موفق، شناخت موانع رسيدن به موفقيت ، شناخت جايگاه خودمان در وضعيت موجود و شناساندن نقطه اي كه مي خواهيم به آن برسيم (به خود و همراهان) عوامل مهمی هستند که راه رسیدن به قله موفقیت را هموار میکنند ولی این صعود پایان راه نیست ، حفظ جایگاه و نگه داشتن آن عنوان به مراتب سخت تر از کسب رتبه میباشد . اين نگرش در بنده و كليه همكاران شعبه و نمايندگان استان مازندران وجود داشته و دارد كه هميشه در اين رشته جز بهترين شعب خواهيم بود.

 


تعداد نمایندگان و کارگزاران طرف همکاری با شعبه شما چه تعداد است ؟

 

حدود ۶۰ نماينده در كل استان مازندران و كارگزاران فعال با شعبه ۲ نفر و ذكر اين نكته كه بيش از ۹۵ درصد پرتفوي اين شعبه بصورت غير مستقيم و از طریق عوامل فروش (شبکه فروش ) است.

 


آیا شبکه فروش در کسب این رتبه شعبه نقش اساسی داشته ؟
مطمئنا چنين بوده و خواهد بود. امروزه نقش شبكه فروش در توسعه تمامي رشته ها و خصوصا بيمه هاي زندگي كاملا هويداست. 

 

خط مقدم فروش در زنجیره تامین موفق متعلق به شبکه فروش و نمایندگان بوده و ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نمیخواهیم باشیم زایراکه ماندگاری پرتفوی های با واسطه ( شبکه فروش ) بسیار مستدامتر از پرتفوهای مستقیم است . توانمند سازي شبكه فروش ، هدايت و نظارت و پشتيباني وظيفه اصلي شعبه مي باشد.

 


همانگونه كه استحضار داريدو شناخت و تجربياتي كه بنده نيز در فروش مستقيم داشته ام عرضه و فروش بیمه نامه عمر به دليل وجود متغير هاي بسيار زياد ( شرايط فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي ، محيط ، تفكرات ، نيازها ، باورها و غیر حرفه ای بودن شبکه فروش و… ) نسبت به ساير رشته ها دشوارتر بوده لذا افراد متخصص در اين راه با مشكلات و محدوديت هاي فراواني روبرو هستند. فرصت را غنيمت شمرده از يكايك نمايندگان عزيز كه در خط مقدم فروش بيمه نوين مازندران هستند تقدير و تشكر نموده و اذعان نمايم كه بخش مهمي از اين موفقيت مرهون تلاش و كوشش آنهاست.

 


ترکیبب پرتفوی شعبه شما شامل چه رشته ها و به لحاظ تقسیم بندی آماری چگونه است ؟

 

بيمه نامه شخص ثالث نزدیک به ۵۰% در رتبه اول؛ بیمه های عمر انفرادی در رتبه دوم (بیش از ۳۰%)و مابقی شامل درمان تکمیلی ؛مسئولیت و آتش سوزی وبدنه و عمر و حوادث و…

 

به لحاظ ترکیب و کیفیت پرتفوی تولیدی وضعیتمان خوب است ولی از ضرایب خسارت بالای بیمه نامه شخص ثالث (به دلایل مختلف)اصلا رضایت ندارم.در شرکتهای بیمه ضریب خسارت هر رشته باید معقول بوده و یک حاشیه سود منطقی برای ذینفعان سازمان وجود داشته باشد ولی متاسفانه در رشته شخص ثالث رابطه منطقی بین حق بیمه تولید شدهو خسارات پرداختی و معوق وجود ندارد و این به نفع صنعت بیمه کشور عزیزمان نیست انشالله که با تدابیر اندیشیده شده مشکلات پیش روی حل شود.

 

 

 

 

چه برنامه هایی جهت توسعه پرتفوی و فعالیت شعبه ساری در سال ۱۳۹۲ دارید ؟
برنامه ها و چشم انداز ما براي سال ۱۳۹۲ رساندن تركيب پرتفوي عمر به بالاتر از ۳۰% و در سالهاي بعد (تا سال ۱۳۹۵) رسيدن به تركيب پرتفوي بيشتر از ۴۰% مي باشد. ما تمام تلاشمان را مصروف حفظ جايگاه استان مازندران در رتبه بندي شعب درسال ۱۳۹۲ و كسب جايگاهي درخور شان و منزلت بيمه نوين در رقابت سالم با ساير شركت هاي مستقر در مازندران خواهيم نمود ضمن اینکه توجه لازم به ضریب خسارت شعبه داریم .

 


در زمینه توسعه بیمه های خرد و خانوار بخصوص بیمه های عمر انفرادی شعبه شما دارای طرح و برنامه میباشد لطفا توضیح دهید ؟
با توجه به شرايط بازار شخصا معتقدم فعاليت و بازاريابي بيمه هاي خرد بهتر از بيمه هاي كلان است. به دليل امتیازاتی از قبیل ۱- پتانسيل و بكر بودن بازار بيمه نامه های خرد ۲- دامنه خسارت اين بيمه نامه ها زياد نبوده و شركتها قادرند به راحتي به تعهداتشان در حداقل زمان ممكن عمل نمايند(كه اين خود بهترين تبليغ است)۳- شرايط رقابتي بسيار زيادي كه شركتها در بيمه نامه هاي كلان با يكديگر داشته موجبات ارائه نرخ هاي بسیار پائين و ضرائب خسارت بسیار بالا مي گردد كه متاسفانه به ناچار بر کیفیت خدمات رسانی به زیان دیدگان در زمان خسارت تاثیر خواهد گذاشت ، در بيمه نامه هاي خرد ابتکار عمل دست خود فروشنده است ۴- پرتفوي بیمه های خرد كم كم وبا یک شیب صعودی مناسب ماندگارتراست ۵- تبليغ دهان به دهان براي شركت واستفاده از سیستم فروش ( زنجیره ی بی انتها ) به خاطر اعتماد بیمه گذاران به آسانی قابل اجراست.لذا تمركز ما در فروش اين بيمه نامه بيشتر به اشخاص معطوف بوده تا سازمانهای عریض و طویل. البته راه رسیدن به اهداف کلان را نیز در این روش یافته ایم.  این شعار و هدف ماست که هر خانوار مازنی جهت برطرف نمودن عدم تعادل مالی خود در زمان مورد نظر نیاز به یک بیمه نامه عمر و بازنشستگی و تامین آتیه را دارد وارد کارزار شده ایم و این يكي از عوامل موفقيت همکارانم دراستان مازندران است.

 


چنانچه نقطه نظر خاصی درجهت تکمیل مطالب از منظر خویش دارید بیان فرمائید ؟
در بازار موجود همه شركتها بابحران های عدیده ای روبرو هستند ، شركتهايي در اين آزمون موفق خواهند شد كه بتوانند تهديدات را به فرصت تبدیل نمايند. اگرتوانستیم عدم تقاضای مشتری به محصولمان را پیدا کنیم مطمئنا یک تهدید به فرصت تبدیل شده. لذا نگرش ، صداقت ، خواستن و علاقه ، دانش ومهارت فروش، تفكر سيستمي ، اعتقاد به تغييرو توجه بیشتر و بیشتر به مشتری و ارائه خدمت متمايز به وی به نحوي كه وی را مشعوف برند خود نمائیم راه رسیدن به هدف و راز ماندگاری ماست که این مهم  فقط از طریق آموزش و بهبود در تمام سطوح سازمان امکان پذیر میباشد .

 


زمان به تندی در حال سپری شدن است و شركتها به سرويس هاي خسارت و همراه بودن با مشتري نگاه عميق و زیرکانه ای داشته باشند؛ در غير اينصورت نتیجه قضاوت مشتریان و عامه برایمان بي رحمانه خواهد بود!!.
در پایان از جنابعالي و جناب حاج اشرفی و مجموعه اريكه تجارت به جهت در اختيار قرار دادن فرصت این مصاحبه کمال تشكررا دارم.

 

 


بنده هم برای شما ، همکارانتان و همچنین نمایندگان و کارگزاران شعبه ساری آرزوی توفیق روز افزون را دارم و امیدوارم درسالهای بعد شاهد پیروزمندیهای و کسب افتخارات بیشتری از سوی شما باشیم

 

 

 

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

کافه پلی تحلیل بازی بازی پلی استیشن سینما فیلم خارجی فیلم ایرانی