مصاحبه مسئول صدور شرکت بیمهPrimerica کانادا

مصاحبه مسئول صدور شرکت بیمهPrimerica کانادا

دکتر غفاری

لطفاً خودتان را برای خوانندگان سایت ما معرفی کنید؟
با سلام ﺧﺪﻣﺖ ﻋﺰﻳﺰاﻥ و سروران ﮔﺮاﻣﻲ ﺷﺮﻭﻳﻦ اﺳﺪﻱ ﻏﻔﺎﺭﻱ ﻫﺴﺘﻢ ﭘﺰﺷﻚ و ﻣﺤﻘﻖ ﺑﺎﻟﻴﻨﻲ بیمه‌گر ارشد بیمه‌های زندگی در شرکت پریمریکا در کانادا (phd)ا Senior life underwriter in Primerica Insurance Compa ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺗﻮﺭﻧﺘﻮ و  ارزياب ريسك پزشكي اشخاص قبل و از مهاجرتم به اینجا سال‌ها به‌عنوان در شرکت بیمه (پزشک بیمه‌گر) در ایران مشغول به کار بودم

جناب غفاری چند سال است که در خارج از کشور به سر می‌برید و چه مدت در شرکت Primerica مشغول هستید؟
ﻣﻦ ﻧﺰﺩﻳﻚ ۳ ﺳﺎﻝ اﺳﺖ ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ ﻛﺎﻧﺎﺩا ﻫﺴﺘﻢ و ﻗﺮﻳﺐ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ و ﻧﻴﻢ اﺳﺖ در اینجا ﻣﺸﻐﻮل به کار هستم
در کشور کانادا چند شرکت بیمه اشخاص فعال فعالیت دارند؟ و با چه تعداد نماینده و کارگزار؟
متجاوز از ۴۳ شرکت بیمه مادر، داریم که در تمام این شرکت‌ها یک دپارتمان بیمه اشخاص هم داریم، در مورد تعداد ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ و ﻛﺎﺭﮔﺰاﺭاﻥ ﺩﺭ ﻛﺎﻧﺎﺩا آﻣﺎﺭ ﺩﻗﻴﻖ ﻧﺪاﺭﻡ اﻣﺎ ﺩﺭ اﺳﺘﺎﻥ آﻧﺘﺎﺭﻳﻮ ﻛﻪ ﻳﻜﻲ اﺯ استان‌های ﺑﺰﺭﮒ و ﻣﻂﺮﺡ است متجاوز اﺯ ۱۰هزار نفر پروانه فعالیت دارند ضریب نفوذ بیمه در اینجا بسیار بالاست و افراد متوسط جامعه هرکدام ۳ تا ۴ نوع بیمه زندگی دارند.

در کانادا چند نوع بیمه عمر و با چه شرایطی دارید؟
خوشبختانه ترکیب بیمه‌هایی که ما در ایران داریم با اینجا شبیه هم هست باکمی تفاوت در جزئیات چون اکثراً بیمه‌هایی که ما در ایران داریم کپی‌برداری شده از بیمه‌های اروپایی و آمریکای شمالی است. در بیمه‌های عمر و زندگی تقریباً ساختار بیمه‌ها و حتی استثنائات یکسان است مثل عمر به‌شرط حیات، به‌شرط فوت و مختلط و بیمه‌های عمر دقیقاً به همین شکلی است که در ایران داریم.

لطفاً در خصوص سقف سرمایه و نحوه تعیین سرمایه فوت در بیمه عمر کمی برای ما صحبت کنید؟
اینجا معمولاً بسته به درآمد هر فرد سرمایه فوت تا ده برابر درآمد سالانه آن شخص پیشنهاد می‌شود هرچقدر درآمد داشته باشد ده برابر آن سرمایه مطلوبی هست که معمولاً ما برای ایشان پیشنهاد می‌دهیم مثلاً کسی که سالی ۶۰ هزار دلار کسب درآمد کند برای این شخص ۶۰۰ هزار دلار می‌تواند سرمایه خوبی باشد.
بر اساس این قانون به‌صورت نرمال و طبیعی در این کشور حداکثر سرمایه فوت بین یک تا ده میلیون دلار است اما گاهی اوقات به‌عنوان‌مثال سرمایه بیمه عمر افرادی مانند افراد ثروتمند و صاحب کسب‌وکارهای بزرگ مثل وال مارت که ماهیانه یک‌میلیون دلار درآمد دارند و درآمد ناخالص سالانه آن‌ها حدود ۱۲ تا ۲۰ میلیون دلار است، ما حداکثر ده برابر آن را پیشنهاد می‌کنیم ولی به‌صورت نرمال و طبیعی همان‌طور که قبلاً هم عرض کردم بین یک تا ده میلیون دلار است
در خصوص مدت بیمه هم که مثل ایران سن بیمه‌شده بعلاوه مدت قرارداد باید کوچک‌تر مساوی هفتادسال باشد که البته در اینجا ما کمی انعطاف هم داریم و ممکنه بعضی وقت‌ها تا سن ۸۰ سال هم بیمه کنیم.
در مورد شرایط بازخرید هم تقریباً با ایران یکی است همان‌طور که گفتم با توجه به این‌که بیمه‌های موجود در ایران کپی و پیست بیمه‌ها در اینجا هستند می شه گفت حتی شرایط عمومی و خصوصی قرارداد بیمه عمر یکسان است و مهم‌ترین چیز این است که در شرایط بازخرید باید میزان اندوخته ریاضی قرارداد که اینجا اصطلاحاً (سرندر) می گن محقق به شه تا بیمه‌گذار بتونه بازخرید (Cash Value) کنه.

مدت قراردادهای بیمه‌ عمر چندساله است؟
طبق قانونی که ما در ایران هم داشتیم سن بیمه‌شده بعلاوه مدت‌زمان بیمه‌نامه کوچک‌تر مساوی ۷۰ سال است تقریباً اینجا هم به همان شکل است و یک سری انعطاف‌هایی وجود دارد البته شرایط استثنایی هم هست که شخص ۸۰ ساله را با شرایط خاص قبول ریسک می‌کنند.

لطفاً کمی در مورد نحوه بازاریابی و فروش بیمه‌های عمر در کشور کانادا برای ما بگویید؟
واقعاً شما باورتان نمی‌شود نمایندگان بیمه به‌صورت حرفه‌ای دیوانه‌وار بازاریابی می‌کنند از هر راهی که فکر کنید نفوذ می‌کنند در بین افراد و شرکت‌ها و از تمام روش‌های ممکن مثلاً در مترو که هستید یک نفر با شما شروع به صحبت می‌کند، با کمک تکنولوژی مانند ایمیل شبکه‌های مجازی، نیوزلتر و… استفاده می‌کنند بیشتر از طریق تلفن تماس می‌گیرند و از شما اجازه می‌گیرند و شما می‌توانید مشخص کنید که به چه شکل آن‌ها را پذیرش کنید، مارکتینگ اینجا حرف اول را میزند خود من اولین مدرکی که اینجا گرفتم نمایندگی و بروکری بیمه‌ عمر و درمان بود اما شخصاً علاقه‌ای به فروش ندارم و فقط از روی کنجکاوی و جهت آشنایی وارد این بخش شدم، جالب اینجاست که شرکت بیمه در ابتدای کار همه امکانات را برای نماینده فراهم می‌کند به شما یک دفتر کار با تجهیزات کامل (میز و صندلی، اتاق کنفرانس و… هر چیز دیگری که یک فروشنده نیاز داشته باشد) به شما می‌دهد و از نماینده حمایت می‌کند.

جناب غفاری در خصوص سود مشارکت حاصل از سرمایه‌گذاری حق بیمه‌ها کمی توضیح دهید؟
اینجا اقتصاد پایدار هست و بیمه فقط جنبه امنیت برای افراد دارد برای همین بیشتر روی پوشش‌های بیمه‌ای مثل ازکارافتادگی یا حادثه‌ تمرکز دارند تا بتوانند از مزایا و حمایت‌های شرکت بیمه استفاده کنند. عدد این سود بسیار ناچیز است و شاید به نظر شما خنده‌دار بیاید (حدود ۲/۵ درصد در سال) در این کشور بالاترین سود بانک ۲ درصد در سال است و سود این بیمه‌نامه برای بیمه‌گذاران خیلی جنبه سرمایه‌گذاری ندارد. اینجا افراد بیشتر در اوراق مشارکت و بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند و سرمایه‌گذاری پول در بانک یا بیمه مرسوم نیست و برای سرمایه‌گذاری بیشتر روی (سرمایه‌گذاری‌های تفکیک‌شده یا دوجانبه) تمرکز دارند.

درپایان برای شما آرزوی موفقیت و پیروزی داریم و امیدواریم بزودی شما را در ایران ملاقات کنیم و بتوانیم از دانش و تجربه شما بهره مند شویم، از اینکه قبول زحمت کردید و با توجه به محدودیت های زمانی در مصاحبه شرکت کردید از شما کمال سپاس را داریم.

نظرات

 • مینا گفت:

  با سلام خدمت جناب ایزدی.
  من چند سوال دارم.
  اول اینکه آیا واقعا طبق آمار منتشر شده بیمه عمر در کانادا ۵۰۰% ضریب نفوذ داره؟ یعنی هر نفر ۵ بیمه عمر ؟؟؟ این میانگین واقعا وجود داره؟
  دومین سوالم اینه که نحوه ارائه خدمات بیمه های احتماعی در کانادا چطوره؟
  سوم اینکه سن بازنشستگی چه سنیه؟ آیا مثل ایران سنوات ۳۰ سال یا ۶۰ سالگی مرسوم هست یا نه؟
  چهارم اینکه آیا بیمه های عمر در کانادا، مثل ایران سرمایه یکجا یا با قابلیت تبدیل به مستمری دارند؟ برای کسانی که مشاغل ازاد دارند؟؟؟؟ با چه شرایطی؟؟؟

  • izadi گفت:

   سلام
   درخصوص سئوال اول شما طبق گفته های آقای دکتر غفاری تقریبا هرنفر ۵بیمه عمر دارد
   درمورد سوالات دیگرتان باید عرض کنم انشالله در مصاحبه ی بعدی پاسخ این پرسش ها را خواهیم گرفت

 • غفور قدیری گفت:

  با سلام واحترام و تشکر از مصاحبه به اطلاع می رساند طبق قانون جدید مدت بیمه از بدو تولد تا ۱۰۶سال در ایران تصویب و ابلاغ شده است. ولی سرمایه عمر در ایران بسیار پایین است.

 • نگین جولایی گفت:

  سلام خسته نباشید مصاحبه ی .خیلی خوب و مفید ی بود.استفاده بردم.واقعا جای تقدیر داره.

 • باپیری گفت:

  ضمن عرض سلام و ادب خدمت استاد گرامی جناب آقای ایزدی و کلیه زحمتکشان مدرسه بیمه بینهایت از این مجموعه سپاس گذاریم که اطلاعات مفید را درخدمت نمایندگان میگذارید

  • izadi گفت:

   سلام
   از بذل محبت شما کمال تشکر را دارم

   از سایر دوستان انتظار می رود دیدگاه های خودشان را مطرح کنند تا در مصاحبه های بعدی با ایشان و سایر کارشناسان خارج از کشور به دغدغه نمایندگان بیشتر پرداخته شود

 • نظرتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  کافه پلی تحلیل بازی بازی پلی استیشن سینما فیلم خارجی فیلم ایرانی